Семейна почивка в Родопите

За всякакви гъдели и сърбежи, свързани с коловъртенето и клуба
Потребителски аватар
Щуров
Контакти:

Семейна почивка в Родопите

Мнениеот Щуров » ср юли 15, 2015 11:07

Я, дайте идеи за хубаво място/къща за гости в Родопите, където можем да отидем семейно с още едни приятели през лятото. Давам пример - били сме няколко пъти при Федята в Арда: има хубаво забележителности и места за разходки, домакините са готини и пр.
Изображение

Потребителски аватар
mover

Re: Семейна почивка в Родопите

Мнениеот mover » ср юли 15, 2015 12:39

Митко, сложи повече критерии.
Иначе са твърде много :think:
Златко

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » ср юли 15, 2015 12:40

Могилица, при бай ти Васко (бившия кмет). Цените на нощувките са ок (мисля, че беше по 12лв на калпак), програмата е уникална (трябват ти само 10 мин с бай ти Васко, за да разбереш ;) ), но малко удрят в манджата, особено при големи компании. Предполагам няма да е проблем и вие да си готвите. Забележителности в района бол - пешеходни и велосипедни маршрути, пещери, връове - кой квот'му са сака на душата.
Загражден, при леля ти Пиринка. Цените са ок. Освен еко пътеката не знам какво друго може да се прави там.
с. Врата - къща за гости нинам коя си. Миналата година Ванина прекара 5 дена с малката там, докато бях на перпендикуляра. Приятна къщурка. Заканихме се пак да ходим там за няколко дена. В близост са Белинташ, Караджов камък, Кръстова гора. Добра алтернатива в района е и вилното селище Сабази (миналата година минахме през него преди 1ви бивак), но е малко по-скъпичко.
Девин, кв. Настан. Имаме си една къща за гости, за която сме си казали, че пак ще ходим. Покрай Девин може да се ходи на еко пътеката, Кемеров мост, мурсалското било...
Ягодина - х. Ягодина. Сносни цени като за хотел. Готини домакини (наши хора). Забележителности и места за разходки и карания бол (малий още не съм карал новата пътека от Орлово око). Само няколко идеи - орлово око (2 пътеки за спускане към Ягодина, (поне) една към Гьоврен (4 бивак от ПВ4)), от Ягодина може да се кара една пътечка към дерето под вр. Св. Илия както и тази към пещерата. Други еднодневни вело маршрути - Ягодина - Чаирски езера - Кестен - Триград - Ягодина (по пътеката); Ягодина - Кожари - по границата - Водни пад - Триград - Ягодина. Пешеходно - Ягодинска пещера, Дяволско гърло, връхчето над Триград също е интересно пеша... Алтернатива на хотел Ягодина е хотел Попини Лъки, който има и басейнче. Разбира се може да се спи ив Триград, ама там е доста по-комерсиално.
В Солища (близо до Гела) също имаме набелязана една къща за гости с добри препоръки от приятели. В Района - Карлъка, Перелик, както и каране по отсрещното било към х. Изгрев. Там имам 2 маршрута, които имам да ви показвам май вече от 5 години :Р

При интерес мога да изровя телефони за връзка ;)

Потребителски аватар
Щуров
Контакти:

Мнениеот Щуров » ср юли 15, 2015 14:55

Иво, ако имаш контакти/име за къщата във Врата? Също и в Настан. Онова място, дето ядохме, пихме на спускането от Белинташ към реката миналата година как се казва?
Царю, изисквания ми е трудно да систематизирам, защото държа и на елемента изненада ;) Основният критерий е да сте прекарали добре там. Да сте го харесали.
Изображение

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » ср юли 15, 2015 15:21

Настан - къща за гости Василеви - http://www.bezplatno.net/обяви/къща-за- ... 18275.html
Врата - къща за гости Родопски хан - http://rodopskihan.com
Това, за което питаш е баш Сабазий - http://sabazius.eu

ПП: за Родопския хан требе да имаш предвид, че има едни 100-200м до къщата които са леко изровен черен път, но щом Ванина беше успяла да слезне с Тойотата, значи не е кой знае какво ;)
ППП: До Сабазийто черният път беше доста повечко, но май е една идея по-добре.

Потребителски аватар
wicked_bro
Контакти:

Мнениеот wicked_bro » чет юли 16, 2015 06:53

при леля ти Пирина няма ли да му препоръчаш. и там в цената влиза и програма

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » чет юли 16, 2015 08:51

Препоръчал съм. Не четеш :Р