Разни заразни...

За всякакви гъдели и сърбежи, свързани с коловъртенето и клуба
Потребителски аватар
po_taka
Контакти:

Re: Разни заразни...

Мнениеот po_taka » ср авг 23, 2017 16:15

Аз моите м8000 ги карам вече 3 байк парка и перпендикулярната и съм доволен, не съм блийдвал

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » ср авг 23, 2017 16:30

Тц тц ... при Джуви също са ОК. Поне проблема с местенето на байт-точката май е оправен :) Но неговите са 2016.
А това ми звучи на изтърван доставчик на уплътнения :D ... някоя друга стотна или десета и аре.

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » ср авг 23, 2017 17:07

Мойте М785 не са мръднали вече не знам коя година :)

Потребителски аватар
pe6u

Мнениеот pe6u » чет авг 24, 2017 08:12

Вие вашите колкото сте ги карали, хората които пишат тия неща го карат за един месец. Освен това говорим за новите, карайте си старите докато държат. ( не говоря за тоя с трите байк парка, той им е взел здравето там :).
"a month ain't gonna do it. They all work great at first. If you notice when you leave your bike unridden for a few days that your pads seem a little squeaky and you need to burn them in for them to grab again.......that's when you'll know it's starting."

"I've owned multiple iterations of every 'era' of shimano brakes since 2003. Ever since the ceramic pistons came out, every single pair of them has done what's been described ad nauseum here. My buddy's bike shop has a box in the back specifically for placing their warranty shimano brakes to go back for the week/month. Shimano is well aware of the problem which makes it even worse because they don't fix it. They just take the shitty trek frame approach and replace them.

But even my trusty old 810 calipers finally started doing it, although it took about 4-5 years.

I think you're right about usage (cuz duh) accelerating the process. I typically have two bikes I descend on (IE not a hardtail) and am usually riding 4-6 days a week. I've pretty much settled into getting about a season's worth out of a pair of newer ones before they get wonky.

The reason I and udi make such a big deal about it is because it's fucking dangerous. Burning off the oil from your pads is no big deal because it's typically not much, but if you let it go long enough, you will eventually get a dead pull on your brakes, hopefully not somewhere serious. I almost went off a cliff from that shit a few years ago and you don't forget that kind of stuff. Other brakes don't do this. And every single pair of shimanos I've had the last 6-8 years eventually exhibits this problem."

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » чет авг 24, 2017 10:21

Не знам коя хидравлична спирачка би се държала като нова след 4-5 години. С моя скромен опит бих казал, че този лайф спан си е далавера, тъй като ДОТ-ърските заминават на втората година. Освен уплътненията, ДОТ-ът яде и боя/метал, благодарение на което опитът да вкараш повече масло в спирачките, отколкото ще изтече през разядената резба на пробката при блийдване си е истинско предизвикателство. За "играта на буталата" изобщо не ми се и коментира. Това с Шибанските го няма. :)

Абе в крайна сметка кой каквот си го кефи. На мен ми трябва надеждна спирачка, която спира. Не държа на емнайсет настройки. За сега Шибаното отговаря на изискванията ми.

Потребителски аватар
pe6u

Мнениеот pe6u » чет авг 24, 2017 11:43

Не исках да пораждам спорове за марки, а да предупредя за какво да гледате, на тия рейсъри дето им протичат за една нощ едва ли са 4-5 годишни спирачките, пък и тоя горе казва че за един сезон сдават багажа, само една го е издържала. От друга страна тия са перфекционисти, кой колко и какво усеща също е отделен въпрос, щото при много спирачна сила, малките кусури и промени трудно се забелязват от простосмъртни, пък и не сме спускачи, за да ги натоварим .

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » ср сеп 06, 2017 09:59

Е тука има още няколко трика за серпентини дет не сте ги виждали :D
https://youtu.be/zGQl0D860Ho

Потребителски аватар
Topatomka

Мнениеот Topatomka » пет сеп 08, 2017 05:57

Айде, Тошко вече си има работилница пред тях дето се вика: