Домашна бозичка.

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
Topatomka

Re: Домашна бозичка.

Мнениеот Topatomka » нед апр 02, 2017 15:28

Ако не е късно и аз искам. При мен може и по-малко количество. 200-300 ml. ми стигат стига да имаш такива разфасовка, а ако не, и аз 0.5.
Тома Томов
0876 22 21 20

bio
Контакти:

Мнениеот bio » съб апр 08, 2017 13:24

за съжаление бозата свърши още преди да е готова, първите 4кг латекс се превърнаха в 8.5л боза и тя отлетя из гумите.
смятам да заръчам ново количество латекс за мен, Иво Б., Стефо и Томито, ако има и други които имат нужда моля да свиркат.
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

martin_m

Мнениеот martin_m » съб апр 08, 2017 20:09

Аз имам нужда от 0.5л, че мислеха че имам ама се оказача че е останало 1 пръстче

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Мнениеот bikezilla » нед апр 09, 2017 08:56

И мен брой, с цял литър, че имам да оправям 3 колела.

bio
Контакти:

Мнениеот bio » съб апр 29, 2017 16:28

форумът на крива спица вече ме приема затова пиша и тук.
бозата излиза около 5лв/500мл. предната доза беше малко по-евтино (ЕКОНТ 10лв се разпределя върху 3кг, не върху 4кг) и се събраха 14 лв повече. мисля, да я пусна на 6лв за да се съберет парички за едни маркови зегер клещи за сервиза.
ако на някой не му се плаша 6лв, може да ми даде 5лв.
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

bio
Контакти:

Мнениеот bio » нед юли 16, 2017 18:55

така, малко ъпдейт по темата.
1. смятам да забъркам ново количество преди ПВ11, засега Иво (abs) ми е заръчал. Някой друг ?!?
2. въпреки много хвалби, имам две/три градивни "оплаквания".
- И Митко (Къщата) ми каза, че бозата му е направил ципа, която е задържала течната боза и в следствие на което не е могла да уплътни борда при отлепянето му.
- Ицака е имал подобен феномен, при който ципа не е позволявала на свежата боза да стигне и запуши дупката.
- Иво Бичкиджиев информира:
Ами първо задната гума ми издишаше по малко. Доливах, карах, доливах, карах - все същата. Презабозих я веднъж, след известно време филма се повтори. Смених гумата - на места беше със сериозни сцепвания и реших, че не може да ги запуши, въпреки че при повторното забозване сложих лепенки отвътре. Задната за сега е ОК, но започна съшия филм с предната. В петък, като карах взе да спада бавно без видимо спукване / теч на боза. Долях боза, но нямаше никакъв ефект. Вече почти нямам боза от новата партида (0,5л).
Като презабозвах задната забелязах, че бозата е полепнала само по гумата, но не и по бандажа на шината. Предния път не беше така - бая си играх да отлепя бозата от бандажа.
също много ми запушва винтилите
старата не го правеше
Досега съм правил 3 партиди боза:
есента на 2015 (1:2:2 - латекс:гликол:вода) - розовата
есента на 2016 (2:1:1) - бяло и бледо розова
пролетта на 2017 (2:1:1) - бяла.

Та моето мнение е, че последните две партиди боза са прекално "гумени", което явно е добре само за кратък период (след който просто нямаш боза). При следващото доливане нещата още по-бързо загрубват и латекса много бързо се отлага върху "старата" полепнала върху гумата боза.
Първата боза от своя страна беше доста по-течна, не беше подходяща за големи дупки, но пък уплътняваше отлично бордовете и караше повече време 3-4 месеца.
Смятам да извърша следният експеримент:
В петък забозих с по 100ml в двете гуми. В предната гума добавя 50ml - 1:1 гликол:вода и така ще сваля съотнощението до 1:1:1 латекс:гликол:вода. Преди ПВ11 ще отворя да видя какво е дереджето и на двете гуми.
Вариатните за новата партида е да давам на всеки материали вода:гликол:латекс и всеки да си бърка сам негови си пропорции или да бъркам малко по-рядка (1:1:1).
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
Щуров
Контакти:

Мнениеот Щуров » пон юли 17, 2017 07:52

Тоше, и аз ще имам скоро нужда от боза и бих изцяло се доверил на твоята формула.
Не съм сигурен коя партида точно ползвам (май от есента на 2016), но имах сериозно подбиване на шината, което с добавен левкопласт на борда, бозата затвори много добре. Иначе последния месец и аз забелязвам постопенно спадане (на предната). Онзи ден добавих бозичка, защото нямаше течно вътри и засега няма проблем. Но и аз забелязах, че има вгуменяване.
Изображение

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » пон юли 17, 2017 08:06

Хмм, абе при мен с каква и боза да съм бил задната винаги си спада малко. Просто задната гума изпуска от каркаса от страни през разни малки дупчици, които при дълго седене се отварят. Ако се кара е ок. Като седи две седмици на терасата обаче си спада осезателно. С предната тоя проблем почти го няма или да кажем, на две помпения на задната помпа малко и предната. Та тая работа не се е променила и с бозата на Тошето (аз съм с 2:1:1). Иначе не съм отварял вътре, но когато сцепих леко гумата на Пампорово явно беше поизфирясала ... долях и запуши както си трябва.

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Мнениеот bikezilla » пон юли 17, 2017 08:43

Мойте 2 стотинки:
- карам с Тошкова боза от предпоследната партида. Не съм имал проблеми (ама не съм и карал много)
- с каквато и боза да съм (дори и Станска), ако не карам колелото, гумите полекичка си поспадат. Даже да го карам, пак си поспадат. Абе редовно иска припомпване, така че това е в реда на нещата
- предпочитам да се доверя на нечия преценка, вместо да си търся сам отношение и да си смесвам сам. Ако ще минаваме на селф-сървис се връщам на Станска :)

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » пон юли 17, 2017 10:56

За да не остане "рекламацията" ми недоразбрана - аз си карам (поне веднъж в седмицата) и бавното спадане на гумата се изразява в спадане до под 1 бар в рамките на 1-2 часа. При последното ми каране на сливодол предната започна да спада точно на спускането (може би съм минал през тръни при газенето в тревите преди навлизането в гората). На 500 м преди края на пътеката (най-яката част) беше омекнала до положение в което ми поднасяше. Там реших да долея боза, но докато стигна до Бачково, където ми беше колата, отново беше спаднала доста. Преслушах я да видя от къде издиша, но нямаше видимо свистене или теч на боза. Сега не смея да я отворя, защото нямам достатъчно боза да я забозя наново.

А това с винтилите е доста изнервящо. На едно от разузнаванията за ПВ единия така се беше затлачил, че беше невъзможно да се помпи. Нямах друг избор освен да сложа вътрешна гума. От тогава си нося резервни винтили. Иде реч за преста винтили. При шрьодингер може и да го няма този проблем.

Потребителски аватар
po_taka
Контакти:

Мнениеот po_taka » пон юли 17, 2017 11:04

Аз с италинските нямам проблеми със запушване.
Преди като карах с автомобилни и се запушат пилзвах помпата за шок. Тя като отпуши сменях на обикновената.
Записвам се с 500мл боза Щ

bio
Контакти:

Мнениеот bio » пон юли 17, 2017 11:50

Да обобщя Иво Б., Ангел, Щуров - по половин литър.
Някой друг ?!?
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Мнениеот bikezilla » пон юли 17, 2017 15:26

+ половин литър за мен.

Потребителски аватар
Topatomka

Мнениеот Topatomka » ср юли 19, 2017 06:10

+1 и за мен.
Моите наблюдения са абсолютно идентични с тези на Владо К. Също не карам много напоследък. Единствения "недостатък" за мен е лесното заключване на винтила (шрьодингер).
Тома Томов
0876 22 21 20

Потребителски аватар
PRS

Мнениеот PRS » ср юли 19, 2017 09:08

И аз искам да се включа с 500ml.
Стефан :: 0894315250

Върни се в “Хардваре”