GPS

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
tanya

GPS

Мнениеот tanya » пон май 11, 2015 19:19

Дойде време, след няколко годишно канене, да се обзаведа и аз с един GPS.
Съвети приемам всякакви, защото от тази материя си нямам и хал хабер понятие. Заглеждах тези дни играчката на Анелия - Garmin Edge 810. Тя е доволна от нея. Гледах и чисто туристическите от рода на eTrex, gpsmap и Oregon и съвсем се оплетох какво да си избера.
Харесва ми идеята да е по-компактен и да може да се носи и на кормилото. На edge 810 ми хареса по-големия екран заради тъч скрина.
И друго. Почти всички тези модели в момента в Амазон са с по 100на евро по-евтини от съответната цена тук в сайта на Геотрейд. Разбрах, че при закупуване чрез сайта на мтб мога да ползвам 10% отстъпка, но разликата в цената пак си остава в полза на Амазон.
Въпросът в такъв случай е има ли откъде да си взема и да сложа карта на България?
Та така, засипах ви с въпроси. Айде, давайте акъл. Трябва да го купя скоро, да го разуча, че поне за ПВ да е на бойна линия
skype - tanyaht
моя милост

Потребителски аватар
pe6u

Re: GPS

Мнениеот pe6u » пон май 11, 2015 20:51

Русев ще ти каже по-подробно, че ги е пробвал всичките, но общо взето: Edge е за шосейки, на ПВ например ще можеш да го ползваш само първия ден. Избора ти е между туристическите - най-добре Орегон. Купувай от Европа. Картата се намира лесно.

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » пон май 11, 2015 22:15

E Edge си е просто по спортен модел. Орегон са за дивото и да ти помагат да се загубваш и намираш - по държат на издевателства.
Инак файда да се купува в БГ няма. Гаранцията ти е и без това само на хартия. Реално или не могат да го оправят или те мотат с месеци понеже го пращат някъде другаде. Това съм чел де. Да чукнем на дърво гаранция не ми е трябвала.
Карти има всякакви къде безплатни къде не чак толкова.
Ако ще го ползваш само за да следваш или записваш следи и дакота върши работа. Ако ще се луташ сериозно в гори тилилейски си трябва орегон. Модерните тъчскрийни (капацитивни, като на телефоните) са малко нож с две остриета. Много по лесно се цъка ако си с голи и сухи ръце. Ако си с ръкавици или вали и всичко е мокро става мазало :( Ядат и повече батерии и се губи функционалността екрана да се активира с докосване след като е заспал. Това става само с хардуерно копче. Та затова старите орегони се продават наравно с новите. Старите са и по здрави и тъчскрийна в случай на повреда е лесен и евтин за смяна. Но пък лекотата с която се борави с по новите модели също не е за пренебрегване :) софтуера също им е доста по пипнат и подлежат на доста къстъмизиране.

bio
Контакти:

Мнениеот bio » вт май 12, 2015 09:12

мога ти предложа моя Dakota 20 (по-малък Орегон) за проби.
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
Vasil Nikolov
Контакти:

Мнениеот Vasil Nikolov » вт май 12, 2015 14:07

Избора ти е между туристическите - най-добре Орегон. Купувай от Европа. Картата се намира лесно.
:handgestures-thumbupright: Аз имам Орегон 550 , 2 пъти е падал в реката и нищо му няма.Карта ще ти дам безплатно.
Васил Николов 0888290191

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » нед сеп 11, 2016 19:52

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » пон сеп 12, 2016 11:49

Якооооо!

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » вт сеп 27, 2016 15:59

Нещо полезно за телефоните, на които не може да се инсталира читава GPS карта ☛ http://www.kade.si

Върни се в “Хардваре”