Акъл-вериш

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Re: Акъл-вериш

Мнениеот outfaced » пет окт 28, 2016 18:59

Тоя канал ме кефи ... https://www.youtube.com/channel/UCIF1fj ... tlig1TiT5g
Дано да продължат с анализите и обясненията.

Потребителски аватар
Щуров
Контакти:

Мнениеот Щуров » вт ное 29, 2016 11:11

Я да се консултирам и с вас! :)

Търсим си малко по-голяма кола, че KA-то взе да отеснява и остарява. Първоначално си мислех за Ford Fusion - като комбинация от компактна, но сравнително просторна и висока кола (по-проходима). Даже по една конкретна се зарибих: http://www.mobile.bg/11456351795077458 по вашия вилает. Обаче тая кола е сравнително рядка. Малко не е ясно точно каква е като клас... нито риба, нито рак. Затова и прехвърлих по-скоро вниманието си върху Форд Фокус. Колебанието ми е дали да гледам бензиновите или дизеловите разновидности. Досега карам с бензин, но дизела ги дават по-икономични, но пък по-скъпи за поддръжка... Дали 1.6 дизел двигател за Фокуса е достатъчен? И едни такива размисли... Целите на колата са от семеен тип - ежедневно превозване на деца за училище и градина и през уикенда извънградско. Не ми трябва кой знае колко мощна кола, а по-скоро икономична.
Изображение

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » вт ное 29, 2016 11:34

Това май само отвън изглежда голямо. Ако ще е Форд, взимай Фикус комби. Можеш да питаш Пешо, Ицката или Царя за впечатления. Аз нямам опит с тази марка. Отвъд океана се водеше "Американският москвич" и бяха най-евтините автомобили на пазара. Тук гледам, че държат цена. С частите не знам как е.

Мен ако питаш, за тези пари взимай една Зафира. Рядко се чупят, но дори да стане, поддръжката им е страшно евтина. Питай адаш ти. Други плюсове са, че са доста проходими (по-височки са от Тойотата) и вътре място боооол!

Отностно бензин/дизел - аз съм си фен на бензина. Като търсих последната кола преди 8г бях решил да пробвам дизел, но бързо се отказах. Скъпа поддръжка, по-шумни, повече проблеми (особено зимата) а и по-новите дизелови агрегати са доста чувствителни към качеството на горивата.

Ще завърша с един виц:
- Господин премиер, защо в България цената на дизела е най-висока от цяла Европа?
- Как може да е най-висока, като ние дизел не продаваме?

Успех в избора!

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » вт ное 29, 2016 12:00

Fusion не е чак такава екзотика ... даже си е доста популярна. Те са на една и съща база с mazda 2, която с още повече обем. Мен лично ме кефят като идея, но са в класа компактни коли, ако и за класа си да са просторни (по просторни са от корсата).

Другото Иво го е казал :)

Ако ти се залита малко повече в посока офроуд, но да не е голямо и тежко - suzuki sx 4 след 2003. Не е голяма или евтина, но пък е готина компактна реализация на опционално 4х4 (може да се изключва) и 19см просвет. :D

Потребителски аватар
Щуров
Контакти:

Мнениеот Щуров » вт ное 29, 2016 13:10

Tова Сузуки не изглежда никак зле. Ще поразгледам.
Изображение

Doomwalk
Контакти:

Мнениеот Doomwalk » съб дек 10, 2016 18:38

Нещо ми щукна да си взимам обувки за есенно-пролетния сезон , когато вали кално е .. и някакси кожени маратонки ми писна :) . Имам едни ласпортиви, но те са тип бота и ги ползвам за як сняг и като туристически. Сега умувам дали може нещо по леко, което да не пропуска и да се ползва за щъкане по планина, в по леки условия и като "градска" обувка. със сигурност няма да карма колело с тях :) Гледам Соломон имат някакви такива обувки ... ама ми е малко мъгла .. някой ако е взимал нещо скоро да даде акъл ....

Соломон май има в спортбокс срещу парка?

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » съб дек 10, 2016 19:00

Абе според мен не може в едно и за града и за планината. Просто за града не е нужно нито да е толкова висока, нито да има горетекс или подобни. Аз за града си ходя с едни соломонки вече толкова време, че ми е станала гладка подметката :D
Иначе имат и по високи модели с мембрани. В Пловдив много други опции няма.

Потребителски аватар
Nduro

Мнениеот Nduro » съб дек 10, 2016 19:37

Аз съм доволен от Salomon като много добро съотношение качество/цена. Поглеждай и в аутлета на Адидас в x." Санкт Петербург "- появяват се модели около 100 лв. с Gore Tex.

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » съб дек 10, 2016 19:56

Има огромна разлика между Salomon и Salomon. Едно време, в Софийския Декатлон ги пишеха Salomon и Salomon (France). Дано да уцелиш на Salomon, инак може да се разочароваш. Срещу ОББ на ул. Гладстон, до кино Космос, имаше магазин, които май ги внасяха.

Потребителски аватар
Nduro

Мнениеот Nduro » съб дек 10, 2016 20:30

Срещу ОББ на ул. Гладстон, до кино Космос, имаше магазин, които май ги внасяха.
Същият магазин се измести с/у байкпарка:
https://www.google.bg/maps/@42.1415567, ... 6656?hl=bg

Потребителски аватар
mover

Мнениеот mover » ср дек 14, 2016 23:58

Искам да питам дали това върши работа и дали става за моето колело
https://www.on-one.co.uk/i/q/FSOOBBC/on ... hain-guide
Златко

Потребителски аватар
k0cTaHeB

Мнениеот k0cTaHeB » съб дек 17, 2016 01:05

Става за всеки велосипед. Захваща се директно за касетата на мястото на спейсъра. Условието е да си с един венец. Имам същото, виси в шкафа.
Hold it wide and let it slide

Потребителски аватар
PRS

Мнениеот PRS » нед фев 05, 2017 20:02

Я кажете. Мога ли да ползвам това(http://screambikes.eu/6216/komplekt-spa ... ed-dmr.jpg) или това( https://www.bike24.com/i/p/7/9/59697_00_d.jpg сс) трябва за да се направя сс. Евентуално при първия вариант, мога ли да ползвам нещо вместо ухо?
Стефан :: 0894315250

bio
Контакти:

Мнениеот bio » пон фев 06, 2017 08:22

това първото го имам ... мога да ти го дам за временно ползване. singulator-а от втория комплект може да си го направиш ... от лостче за v-brake.
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
PRS

Мнениеот PRS » пон фев 06, 2017 12:35

това първото го имам ... мога да ти го дам за временно ползване. singulator-а от втория комплект може да си го направиш ... от лостче за v-brake.
Тоест, мога да ползвам първото като оставя ухото?
Стефан :: 0894315250

Върни се в “Хардваре”