Очила

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
k0cTaHeB

Очила

Мнениеот k0cTaHeB » пон фев 17, 2014 19:49

Рових, но такава тема не намерИх.

Търся да си купя нови очила с 3 броя плаки. Тъмна, жълта/оранжева и безцветна. Плюс е плаките да се сменят рационално, друг плюс е да стоят по-плътно около окото, за да се минимизира потока на вятър към него. Ценовия диапазон е двуцифрен 1-99. Задължително условие е да нямат абсолютно никакъв диоптър или изкривяване (тия щилските или от магазините за работно облекло отпадат моментално).

Отворен съм за всякакви препоръки, мнения и най-вече лични впечатления. Не ме насочвайте към онлайн магазини, очила които не си сложа първо на главата няма да купя.

:violin:
Hold it wide and let it slide

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Re: Очила

Мнениеот abs » пон фев 17, 2014 21:08

В Пловдив спортни очила НЯМА! Търсил съм многократно през годините. 'Оди при Богдан. Беше се обзавел с един стенд цайси, но не мисля, че ще намериш това, което търсиш.
Ако се прежалиш да купуваш онлайн, бих ти прероръчал Ендура. Като цена/х-ки са най добре ;)

bio
Контакти:

Мнениеот bio » пон фев 17, 2014 21:12

имам едни такива, имат плаки-млаки и не карам с тях ... мога да ти дам за проба.
трудно ще намериш плътни очила ...
иначе при Богдан има Brenda
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Doomwalk
Контакти:

Мнениеот Doomwalk » вт фев 18, 2014 07:48

Мдам подкрепям Иво, вПловдив няма очила :(. Защо не си вземеш само хелиоматици дето потъмняват на светло и изсветляват на тъмно> Жълтото дава страхотен контраст в гората , но на слънце не е много добро.

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » вт фев 18, 2014 16:52

=Защо не си вземеш само хелиоматици...
Имах и такива. Докато изсветлеят си се очистил... :lol:
Нещо като всесезонните гуми са :Р

Doomwalk
Контакти:

Мнениеот Doomwalk » съб фев 22, 2014 09:41

зависи на какви проценти са, аз с моите нямам никакви грижи светло тъмно ....

t.kyosev

Мнениеот t.kyosev » пон фев 24, 2014 17:17

имам едни такива, имат плаки-млаки и не карам с тях ... мога да ти дам за проба.
Адаш, пробвал ли си да караш с тая хава с диоптъра и ако да какви са ти впечатленията?

bio
Контакти:

Мнениеот bio » вт фев 25, 2014 11:32

като стара очиларка подкрепям и Иво и Doomwalk.
да, хелиоматика изветлява бавно и ако е много тъмен ще представлява голяма пречка при редуващи се светли/тъмни участъци.
да, компромисен вариант е да не е много тъмен, но пък на силно слънце не може да се сравнява с истинските слънчеви очила.
аз карам този втория вариант на Doomwalk и съм доволен.
най-големи проблеми съм имал при ниско слънце и светли/тъмни участъци постоянно нищо не виждах.
смятам следващите ми очила да са си чисти и да компенсирам с присвиване на очите.
Адаш, пробвал ли си да караш с тая хава с диоптъра и ако да какви са ти впечатленията?
ами Адашка, преди ги карах ... мога да ти ги дам за проба след като ми минат тестовете с лещите. Имам резервна основа за диоптричните стъкла.
+ ниска цена
+ 3 плаки
+ удобни

- доста малки диоптични рамки, но за това което карам
- продължава да влиза вятър, ако не гледаш направо, а надолу (но това мисля, че нормално)
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Върни се в “Хардваре”