Палатчицата ми....

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
Milko

Палатчицата ми....

Мнениеот Milko » вт юли 30, 2013 10:31

Тя даде фира благодарение тъпотата на стопанина си. Накратко скъсах горното платнище по много малоумен начин. Сега идва и въпроса с какво да я лепя, подлепвам и прочие.
-Пораженията: Г-образно разкъсване 8/3cm. Точно отгоре за съжаление (Ако беше долу по контура нямаше да му издирявам толкова)
Прочетох за три подхода общо взето.
-Първия: лепило бизон и някакви парчета ....к'ви ще са тия парчета :think: не знам.
-Втория: някакво тиксо с текстилна основа на "Tesa". Последното било много здраво и лепилото му навлизало в плата, като в последствие по-скоро щяла да се скъса палатката, а не лепенката.
-Третия: Риперкит за палатки, който у нашенско не намира почва. Тоест сайтове от чужбина требе - там цените с доставка не ми харесват особено и не знам дали ще има смисъл цялото упражнение. Не на последно място драмата ще се проточи излишно много.

1.Някой сблъсквал ли се е с този проблем и съответно решил ли го е?
2.Кое от горепосочените да избера?
3.Кажете ако знаете някакъв друг ход. (Щото рибата кълве ли кълве :dance: )

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Re: Палатчицата ми....

Мнениеот outfaced » вт юли 30, 2013 11:09

тва на теза е яко ... http://www.tesa.com/consumer/renovating ... oor,c.html само че надали го има у нас.
Иначе по магазините за екипировка мое има някакви рипеър китове.

bio
Контакти:

Мнениеот bio » вт юли 30, 2013 11:43

TESA може да го има в Практикер от там съм си вземал техни продукти, иначе имам:
- на bison/течна гума/ - слагаш една армираща мрежа и мажеш с това гомно. накрая нищо не става - това ми е генералното мнение за продуктите на bison
- имам репарационен комплект за моята палатка /с кучето/ - мога да ти покажа, услужа и т.н.
иначе това на TESA най-добре изглежда и най-голямо доверие ми дръхва. Особено ако подлепиш и от двете страни, няма да мръдне. Дори с тяхния хоби tape може да се получи.
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
Nduro

Мнениеот Nduro » вт юли 30, 2013 13:32

Ако искаш ела при мен да пробваме с текстилно тиксо, но имам на Moment Henkel. Имам и Бизон, но е за винил.

Потребителски аватар
did

Мнениеот did » вт юли 30, 2013 18:17

Аз имам парчета. Оранжеви.
Изображение

Потребителски аватар
Milko

Мнениеот Milko » чет авг 01, 2013 07:57

Тоше ще го донесеш ли довечера този кит да го видя....Точно това на Tesa го няма в практикера.

Потребителски аватар
Milko

Мнениеот Milko » пон сеп 02, 2013 13:03

За всички заинтересувани и не чак толкова! Поради това, че жената е получила запитвания от хора, които искат да са в крак с всичко :D Казвам какво аджеба се случи с палатката. Палатката е залепена с тиксото "Хенкел" на кума. За двата язовира, на които бяхме след това, проблеми няма. Като я навали дъжд, пак ще доложа!

Потребителски аватар
wicked_bro
Контакти:

Мнениеот wicked_bro » пон сеп 02, 2013 14:38

и аз да кажа...няколко пъти съм лепил разни работи от плат с друго парче от подобен плат добре накиснато в силикон..ако се наложи леко разреден с някакъв разредител за да може да проникне добре в плата,палатката вече години няма проблем ..когато бях в америка си бях залепил скъсания на задника панталон по този начин и така трая без да се разнищи или изпусне или по какъвто и да е начин да покаже че е нещо допълнително слагано,,,а с тия панталони съм си скъсвал задника от работа ...
сиреч силно препоръчвам метода

Върни се в “Хардваре”