Сгъваема бичкия

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Сгъваема бичкия

Мнениеот bikezilla » пет яну 04, 2013 11:06

Вчера си говорихме на сбирката има ли сгъваеми бичкии (евентуално да се носи в раница като караме, за да се резне по-голяма дърво).
Ся примерно не върви да се качвам специално пеша към Марково за да резна точно 1 дърво паднало по средата на пътеката.

Оказва се че има - Sawvivor ... 18ина ( 30+ см) е най-голямата, тежи около 300 гр.

http://www.youtube.com/watch?v=J3zGZhFWyZg

Чудя се до колко може да свърши повече работа от "големия" фискарс:
http://www.fiskars.eu/Gardening-Yard-Ca ... rden-Saw-L

:think:

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Re: Сгъваема бичкия

Мнениеот outfaced » пет яну 04, 2013 11:23

хех ... тва с малко повече мерак може си го направиш и сам от ал.профили :D

Принципния плюс на бичкиите е че им е тънка режещата част и може да се опъне хубаво.
Ама тия триончета на фискарса и те са злобни ...
При тях обаче зъбите са точно толкова широки колкото и пластината. Т.е. прорязват жлеб широк колкото триона и триенето по стените на триона е голямо. При бичкията самия ламаринен лист е тънък и зъбците са накривени леко настрани и прорязват жлеб по широк от листа.

18" ходи към 45 см.
Мен ма кефи :)
40$ ... ко му плащаш. Само не знам връзва ли се с нашите стандарти за остриета и дали има тука.

един по прост вариант и пак лесно за самонаправа
http://www.songofthepaddle.co.uk/saw2.jpg

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » пет яну 04, 2013 11:31

Аз мойта си я нося в името :Р

Потребителски аватар
Щуров
Контакти:

Мнениеот Щуров » пет яну 04, 2013 12:05

Аз си купих по-малкия брат на това трионче, но Husqvarna. Реже много злобно. В магазина в София имаше и от тия по-дългите, подобни на показаната Fiskars... тях в Praktiker ги има, ама са 2-3 по-скъпи от Husqvarna-та. Бичкията навярно ще реже още по-добре. Въпросът е дали е нужно.
Изображение

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » пет яну 04, 2013 13:04

За ф над 15-20см. е нужно. Предполагам може и с триона, ама по тегаво.
Падат тия пусти дървета бе ... Па имаме тука и един сорт много жилави. Едно такова ф10см нейде с един такъв трион му се пънах 15-20минути.

Потребителски аватар
Ico

Мнениеот Ico » вт яну 08, 2013 09:04

Точно последното каране преди нова година с групичката попаднахме на едно такова дръвче над Марково! Цанко беше въоръжен с Големия Фискарс и мога да те уверя, че се справи не по-зле от бичкията на клипа. Според мен сгъваемите триони са по-подходящи за нашия случай защото:
1. В повечето случаи дървото е оплетено в свои събратя, под наклон е и не е много стабилно. В клипа момченцето си беше избрало най-удобния вариант ... ние такива дървета ги прескачаме :)
2. Дърветата са на голямо разстояние едно от друго и в повечето случаи се налага пребиране на инструмента и разгъване отново! Мисля, че тук коментара е излишен.
3. Тегло ... поне 2/1 в полза на сгъваемия трион.
4. По-сложната конструкция, предполага по-голяма вероятност за разваляне на уреда!!!

Съглсен съм с доводите на Владо, но бичкията е по-удобна за вилата ... да си "монтираш" дръвчето на "магаренцето" и да си дялкаш бичменца за каминката :)

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Мнениеот bikezilla » вт яну 08, 2013 14:16

Бе аз да ти кажа не я сравнявам таз бичкия с Големия Фискарс ... той е ясно че е универсално оръжие и така или иначе ми е в списъка с покупките :)
Въпросът е дали има смисъл от тая бичкия като "тежка артилерия" за особени случаи, граничещи с бензинов трион. Примерно на Марково в момента има едно дърво на много куцо място с диаметър 15см+ ... Фискарса е с острие 25.5 см, бичкията - близо 40 см.

Та така .. в общи линии бих носил сгъваем трион винаги и бих взимал бичкията ако съм нарочил нещо специално за нея...

Потребителски аватар
Цанко

Мнениеот Цанко » вт яну 08, 2013 17:55

... 15см+ ...
Брадвичка :handgestures-thumbupright: :lol:
Цанко Петев
0898 622 673

Потребителски аватар
Ico

Мнениеот Ico » чет яну 10, 2013 10:44

... 15см+ ...
Брадвичка :handgestures-thumbupright: :lol:
:handgestures-thumbupright:
Аз съм си на старото мнение :)

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » чет ное 06, 2014 23:10

Мисля, че след тазгодишните ранни снеговалежи, задължително трябва да се обзаведем с по една бичкия в раницата за идния сезон. Ако съдя по пътя към Бяла черква, където сякаш е имало Война на Световете, ще ни чакат сериозни предизвикателства по пътеките. Само на разклона за Косово имаше едно 10-тина паднали дървета... :roll:

Върни се в “Хардваре”