С колко широки шини карате?

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
vladimir.dzhuvinov
Контакти:

Re: С колко широки шини карате?

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » ср апр 10, 2013 17:23

Колеги, искам да ви питам дали е възможно при брутално спонтанно отделяне на кевларения борт на гумата от шината, под налягане над 4 атм и съпроводено с мега експлозия (докато вътре има боза) да се изметне шината по целия й диаметър и да стане на осмица?

/което всъщност се случи днес на мен с Любо, докато забозвахме колелото в близкия автосервиз с компресор/

Конкретно въпросът ми е дали първо шината е поддала и след това е гръмнала гумата, или шината се е изметнала при несиметричното мощно отделяне на гумата от ръба на шината?

След като изправят шината ще пробваме пак същата процедура, и сега събирам съвети какво да се направи, така че да не се повтаря случката?

Дали да не сложа по-здрави спици? В момента съм с тънки на ДиТи. И разбира се, ще гледаме да не вдигаме толкова налягането при залепването.

Също така, обезателно си носете предпазни очила при такива процедури с боза, и не го правете в затворено пространство. Може и тапи за уши /взривът от авто сервиза надолу по улицата беше чут чак вътре в къщата от Зайчо, при затворени прозорци/.
Владимир Джувинов / кротко планинско колоездене / www.dzhuvinov.com

Върни се в “Хардваре”