няой слуачйно да разбира от електроника??...

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
bio
Контакти:

Re: няой слуачйно да разбира от електроника??...

Мнениеот bio » ср юни 06, 2012 21:22

ами казах ти че най-вероятно предпазителите са вътре ... разгледай си service manual-a -> Get manual ...
did ще проследи схемите ... определено не е за кръчма тази работа ....
.p.s
... a ... гледай сега как е схемата ... на стр. 10. по средата долу. захранването долу ... бутон S1 подава на AC outlet switched .. това ще ти покаже дали ти работи копчето. и после минава през предпазител F1 за да отиде към захранването на усилвателя. демек ако AC outlet (switched) ... вкл/изкл с копчето ... значи търсиш този бушон ... ако не просто ключето е преебано ... и после пак по схемата ... може да видиш печатните платки и кое къде се намира ..
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Мнениеот bikezilla » пет юни 29, 2012 10:00

За да не правя нова тема ...

Някой с опит в прехвърляне на контакти от сони ерксон към нокиа ?

Потребителски аватар
Antares

Мнениеот Antares » пон юли 02, 2012 14:53

Ами, мога да ти кажа аз как постъпих при прехвърлянето от хАндроид към Нокия (обикновена, без екстри).

Синкнах си контактите с gmail, от там експортирах в outlook .csv файл, който в последствие импортирах в outlook, след което с Nokia PC Suite, си синхронизирах вързания с кабел телефон към outlook. Файловете ги качи директно в паметта на телефона.

Дано това ти е от някаква помоШ...

Потребителски аватар
did

Мнениеот did » пон юли 02, 2012 15:29

outlook
Що не тъндърбърд?
Изображение

Потребителски аватар
Antares

Мнениеот Antares » ср юли 04, 2012 15:49

Щото на тъндърабъндара (както викаше една колежка) ми е служебната поща и не исках да ги омазвам :D Иначе да, и с tb ще стане.

Потребителски аватар
did

Мнениеот did » ср авг 22, 2012 21:27

Тия дни си разглобих лаптопа до ниво чипове. Естествено, като го сглобявах ми останаха десетина винтчета :D

По-интересното е, че бях на зор с времето за монтажа, а нямах силиконова термопроводяща паста за поставяне над процесора. Затова използвах тефлонова грес за вилки на finish line със силикон. Температурата на процесора доста спадна :D

Са си имам лаптоп, сглобен с грес за вилки.
Изображение

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » чет авг 23, 2012 11:21

Сигур и върви по-мазно.. :mrgreen:

Потребителски аватар
mover

Мнениеот mover » вт сеп 11, 2012 10:05

Постът е за прословутите китайски (хонг-конгски) фарчета и по-точно за зарядното на батерията.
http://dx.com/p/ha-iii-cree-ssc-p7-c-sx ... uded-30864

Тук щеше да има въпрос за проблем, който обаче намери странно за мен разрешение.
Моето фарче е доста ново, батерията е зареждана не повече от 3 пъти. Дадох го за ползване от клубната щафета на 24ч. Обаче Пешо ми каза, че имало проблем със зарядното - не работи и не могъл да зареди батерията, затова използвал неговото зарядно. След състезанието батерията беше изтощена - индикаторът на фара светеше жълто. Пробвах да я заредя, но действително имаше проблем. (на фара има индикатор с 4 цвята: синьо-зелено-жълто-червено; на зарядното има друг индикатор: червено при зареждане на изтощена батерия и зелено, когато батерията е заредена).
Странно, но при съединяване на батерията със зарядното, преди да го включа към контакта, на него светна зеления индикатор, все едно че батерията вече е заредена. А би трябвало да светне червено, да зареди за 3-4-5 часа и след това да светне зелено. След като го включих към контакта, продължаваше да свети зелено и не зареждаше. Аз също помислих, че зарядното се е прецакало и започнах да търся в сайта да поръчам, обаче не намерих веднага.
Тогава ме "осени" една гениално проста идея. Включих щепсела към контакта, като го обърнах наобратно, т.е. завъртях щепсела на 180гр. И взе че се оправи ("отпуши се"), т.е. светна червения индикатор. След това пак го обърнах в първоначално положение (за проба) и продължи да работи нормално. Зареди батерията без проблем.
Да допълня, че оригинално щепселът е по азиатски стандарт с 3 крачета и съм добавил адаптор за европейския стандарт.

Споделям опита, защото няколко човека имаме такива фарчета, а Пешо каза, че и неговото оригинално зарядно се е държало така, та си е купил ново.
Ако някой може да обясни тази физика, ще ми бъде интересно да знам какво се случва.
Златко

Потребителски аватар
wicked_bro
Контакти:

Мнениеот wicked_bro » вт сеп 11, 2012 12:50

ко може и аз да се вмъкна някой читав аргонафт да ми препоръчат,че нещо мега професионално съм си счупил педала без да се осетя почти

bio
Контакти:

Мнениеот bio » вт сеп 11, 2012 13:19

@mover ... според мен чисто механично не е правил контакт. не виждам логика електрически да е защитен ....
@wicked_bro този Джамбо се е преместил на Рогожко шосе
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
k0cTaHeB

Мнениеот k0cTaHeB » вт сеп 11, 2012 15:22

Къде на Рогожко? bgmaps link моля :)
Hold it wide and let it slide

bio
Контакти:

Мнениеот bio » вт сеп 11, 2012 17:20

Костанев ... незнам майна, просто като питах за него един човек (съседен гараж на "Оборище") ми каза, че се е преместил там. Иначе не съм бил при него ...
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
did

Мнениеот did » вт сеп 11, 2012 21:15

РогоШко
Изображение

bio
Контакти:

Мнениеот bio » ср сеп 12, 2012 07:39

РогоШко
грешката първоначално бе моя. аз подведох момчето ...
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Мнениеот bikezilla » ср ное 28, 2012 16:17

За да не правя нова тема ...

Някой с опит в прехвърляне на контакти от сони ерксон към нокиа ?
Ами, мога да ти кажа аз как постъпих при прехвърлянето от хАндроид към Нокия (обикновена, без екстри).

Синкнах си контактите с gmail, от там експортирах в outlook .csv файл, който в последствие импортирах в outlook, след което с Nokia PC Suite, си синхронизирах вързания с кабел телефон към outlook. Файловете ги качи директно в паметта на телефона.

Дано това ти е от някаква помоШ...
Ако на някой му се наложи ...
1. На СЕ-то цъкаме десен бутон в контактите и избираме "Backup to MS" или нещо от рода (съхранява на Memory Stick, съответно трябва да има телефона такъв). Това съхранява всички контакти в един vcf (vCard) файл.
2. Ползваме http://www.vcf2csv.com/ за да конвертираме vcf в csv.
3. Инсталираме си Nokia PC Suite, добавяме си един dummy контакт и го експортваме в csv.
4. Използвайки хедърите и делимитерите на тва CSV трябва да направим нащо CSV да изглежда по същия начин - с Офис пакет + няколко линукс команди. (Същите хедъри, делимитер точка-запетая, всички полета (дори празните) оградени в кавички). Голям зор, ама тъпия PC Suite си има свое разбиране за що-е-то CSV
5. Импортваме така преправеното CSV в PC Suite и то си синква с телефона през USB или bluetooth.

Едитване на контактите може или в Офиса или в PC Suite.

Ибаси зора :D

Върни се в “Хардваре”