обувки за платдформи?

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
vladimir.dzhuvinov
Контакти:

обувки за платдформи?

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » пон авг 24, 2009 08:18

Вчера камънаците им видяха сметката на моите Шимано AM50 обувки. Сега обувките се търкалят в пералнята, после като изсъхнат ще направя опит да залепя разпраната подметка. Ако не стане ще търся нови.

Леки и удобни за ходене са тези обувки, кракът също стои добре в тях, но материалът на подметката не е особено здрав. Само след 2-3 месеца забелязах, че някои парчета от подметката са се поразкъсали.

Та сега събирам предложения за нови обувки.

Задължително да са с велкро лепки, защото с връзките имам страшнички преживявания :o
Владимир Джувинов / кротко планинско колоездене / www.dzhuvinov.com

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Re: XC обувки?

Мнениеот outfaced » пон авг 24, 2009 09:32

Вчера камънаците им видяха сметката на моите Шимано AM50 обувки. Сега обувките се търкалят в пералнята, после като изсъхнат ще направя опит да залепя разпраната подметка. Ако не стане ще търся нови.

Леки и удобни за ходене са тези обувки, кракът също стои добре в тях, но материалът на подметката не е особено здрав. Само след 2-3 месеца забелязах, че някои парчета от подметката са се поразкъсали.

Та сега събирам предложения за нови обувки.

Задължително да са с велкро лепки, защото с връзките имам страшнички преживявания :o

aдаша, да не та разочаровам, ама тая работа с подметките е неизбежна. Питай Наката ;)
И на моите подметката след време им се поодлепи. Залепих я и карах така повече от полвин година и пак се разлепи и аз пак я залепих и така ... ще видим до кога.

Потребителски аватар
vladimir.dzhuvinov
Контакти:

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » пон авг 24, 2009 10:42

Хм :?

Слабо място на обувките за автомати изглежда е свръзката м/у вградената подложка от плексиглас за парчето и самата гумена подметка за ходене. Интересно, че моите стари и доста по-евтини Exustar се оказаха много по-здрави, може би именно защото нямат такава отделна подложка (но пък подметките се огъват доста повече при педалиране).

Но щом може да се подлепва периодично (до безкрайност?) - това е утеха :lol:
Владимир Джувинов / кротко планинско колоездене / www.dzhuvinov.com

Потребителски аватар
did

Мнениеот did » пон авг 24, 2009 10:47

Екзустарите са решението! Наката, след като смени сума ти други, сега е с няколко чифта еднакви екзустарчета. Аз ползвам същите от около 3 години и не са мръднали, но аз карам малко. Затова пък доста камъни са видели.
Изображение

t.kyosev

Мнениеот t.kyosev » вт яну 08, 2013 21:03

Пиша тук за да не отварям нова тема.
Търся обувки за каране на платформи. Изискванията са да имат мека подметка, да са сравнително издръжливи, да имат големи номера ~46,47 и все пак да не счупя касичката (ще се радвам ако мога да намеря нещо до 80-100 лв).
Имате ли някакви препоръки и мислите ли, че трябва да променя критериите по някакъв начин.

Потребителски аватар
pe6u

Мнениеот pe6u » вт яну 08, 2013 21:20

Митака ти го е казал преди няколко години - Екзустар.

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Мнениеот bikezilla » вт яну 08, 2013 23:23

Обувки за платформи ... сложна тема, и всеки има предпочитания. В твой интерес е да не са твърде меки (гъвкавост на подметката).
С големия номер може да видиш зор .. обикаляй по магазините и може да намериш. Екзустар (виж магазините на Макском) са добро бюджетно решение. Скот (Scott) също са здрави. Стой далеч от 661 (късат се) и шимано (също). Успех!

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » ср яну 09, 2013 11:00

Или карай с туристически обувки (ниски), както аз правя.. ;)

bio
Контакти:

Мнениеот bio » ср яну 09, 2013 13:36

аз лично предпочитам да карам платформите с обувки с плоска равна подметка. тези туристическите ми дават по-добро сцепление с педала, но пък това при мен си има и недостатък, че трудно си връщам крака ако се размести ...
аз карах с ежедневните си кецове на реномираната българска марка Runners ама много бързо ги късам 4-5 месеца. сега понеже нямам кецове карам с едни туристически и ми е малко странно.
FiveTen разправят били страхотия ... ти с този голям крак може да хванеш някое намаление ...
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

t.kyosev

Мнениеот t.kyosev » ср яну 09, 2013 14:42

...
И на мен това ми беше идеята, но не съм доволен от моите в момента, понеже на мокро се хлъзгат, и мисля да ги ползвам само като градски. Това е и пречината да искам акъл че да не повтарям грешката.
...
Имам мерак за 5.10. Има промоции в момента но досега не съм намерил номера в България пък с моите нестандартни крака ми се ще да меря преди да купувам. Екзустарките също нямат номера, поне в спринтаджиите. Единственото което имат като номер (не съм мерил още) е това

Реално и затова питам за алтернативи. Като гледам май доста обикаляне ще му е майката.

bio
Контакти:

Мнениеот bio » ср яну 09, 2013 15:06

...
Единственото което имат като номер (не съм мерил още) е това

Реално и затова питам за алтернативи. Като гледам май доста обикаляне ще му е майката.
Това е за SPD педали ... то за ходене не става, пък за платформи ... ужасТно.
Ще падне обикаляне ...
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Потребителски аватар
wicked_bro
Контакти:

Мнениеот wicked_bro » ср яну 09, 2013 22:24

за платформените педали,не че имам опит с други,но туристическите обувки засега са ДЪ ШИТ,вече 3 или 4 години Саломона да не кажа не е мръднал,ама...абе направо не е мръднал.ама сигурно си има значение марката и модела де ,нов се пак поне ще са с издръжлива подметка,нали уж са проектирани за драпане по камънаци и т.н.

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » чет яну 10, 2013 10:31

В превод "ДЪ ШИТ" = правилният избор :Р
Кой както го предпочита. За мен комбинацията от удобна обувка за колоездене, която става и за ходене (бутане/носене) е перфектна. В това, че имат по-добро сцепление с педалите, зарад грайферите, виждам само плюсове. Аз нямам проблеми с наместването.. :handgestures-thumbupright:

Единствен недостатък (на моите Сааалмони) е малко по-меката подметка от необходимото. Случвало ми се е да изтърва педал зарад туй, обикновено след скок, когато педалът е по-напред към пръстите.. ма аз вече не скачам толкоз.. :shifty:

t.kyosev

Мнениеот t.kyosev » чет яну 10, 2013 10:59

Мерси, ориентирах се като цяло. Ще търся друг модел туристически ниски обувки, пък дано този път случа с подметката.
:beer:

Потребителски аватар
Antares

Мнениеот Antares » чет яну 10, 2013 15:05

Аз лично за платформите откакто скочих във 5.10-ките не мисля да нещо друго. Модела ми са Sam Hill. Удобни са за ходене/бутане/носене, като цяло добро сцепление имат и с камънак. За педала буквално залепва. Нооо,... тук излизаме и то май не с малко от бюджета. Но аз лично минах на автомати и до момента никак не съжалявам.

Та в тоя ред на мисли, гледам, че Митака е нахвалил стабилно Exustar-ки, можете ли да дадете точен модел? Принципно мога да се разделя с мъка с до към 150 лева.

Върни се в “Хардваре”