ламби ?

Мнения и коментари за всичко що не става за дъвчене...
Потребителски аватар
did

Re: ламби ?

Мнениеот did » вт дек 08, 2009 13:01

:mrgreen:

Ша ва замоля сега да не ми се смеете, как съм правил тест на новите ламби :mrgreen:

Снощи в 1 часа излезнах в гората извън града, където няма никакво фоново осветление и е тъмно като в рог, за да тествам придобивките си. Взех си и фотоапарата, та да документирам положението. Статив нямах, всички снимки са правени от ръка.

За да мога да снимам и светя едновременно, закрепих си ламбите на каската. Получи се това. Изглежда, когато са мислили тая каска, специално са имали предвид поставяне на фенерчета по този начин, щото някак твърде перфектно и стабилно се получи, а и двете фенерчета се оказаха идеално съосни и светят в едно и също петно. Така се получи общ пауър 6W и 290 лумена, което ... :mrgreen:

Та отидох аз в гората, включих двете пушки, третата пушка (фотото) също беше в максимално далекобоен режим (максимално оптично увеличение 12x, ISO Auto, без светкавица, снимка от ръка в тъмното). Естествено, при тия параметри на третата пушка, снимките се получаваха размазани, но все пак... позволиха ми да снимам бягащи зайци на 30-40 метра от мен :mrgreen: Ей ги, на: заек1, заек2 ... Да, да, знам, не личи много, че са зайци, та затова все пак в един момент си помогнах и с голямата светкавица и отстрелях единия в гъза, томно преди да се шмугне в храстите.

Понеже зайците, като ме видяха с трите пушки, се разбягаха, направих и една снимка без зайци. На нея се вижда светлото петно, което правят първа и втора пушка в пълна тъмнина, на разстояние около 20 метра. Надявам се, че на нея ясно се вижда доста концентрирано светло петно в центъра на лъча и по-слабо осветен район около основния лъч.

На връщане към града щракнах това. Сградата на снимката е на около 40-50 метра от мен, снимал съм без статив и светкавица, а светлото петно върху сградата познайте от кого е :mrgreen:

Сега се чудя, ако тръгна с тази светлокаска из града, дали няма да правя проблем на някои шифьори, които ми идват насреща...

:beer: :beer: :beer:
Изображение

Потребителски аватар
kibik

Мнениеот kibik » вт дек 08, 2009 13:48

учЕното си учЕно :mrgreen:

май ще трябва да умуваш за "къси"

п.с. зайците кефят :handgestures-thumbupright:

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » вт дек 08, 2009 14:19

eee, теста не е много обективен ...
няма база за сравнение и ИСО-то, скоростта и блендата в такива случаи трябва да са заключени ... демек на менюъл

Едно става обаче веднага ясно ... снопа е доста насочен и с малък градус. Явно и рефлектора е добър. Ама въпроса е, кара ли се удобно с толкова насочен сноп? Щот моя скромен опит показва, че резкия контраст между осветената и неосветената част на пътя не е много хубаво нещо. По прицип иделания варинат е светло петно в средата с отслабващ ореол - плавен фейд до тъмно.

Ай, кат са позавърнеш ще сравняваме лайф.

Потребителски аватар
did

Мнениеот did » вт дек 08, 2009 15:51

eee, теста не е много обективен ...
Дай да видим някоя твоя снимка на зайци в гора без светкавица и ще сравняваме обективно :D
Изображение

spa

Мнениеот spa » пет сеп 16, 2011 12:24

Не знам дали ви е попадал сайта пред погледа, но има доста полезни ревюта:

http://www.light-test.info/

и още едно полезно:

http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... -Data-Base

Потребителски аватар
Pen4

Мнениеот Pen4 » чет дек 01, 2016 00:54

опала,
не съм сигурен дали това е актуалната тема. абе взех си аз по препоръка на Владо–зила лампата Magicshine модел MJ 808E. зареждам и пускам да я тествам в полеви условия в спалнята. след 10 минути сменя хавтоматично от най-силния режим на слабия режим за една минута и после вдига пак на силен режим. и така си цъка вече половин час. тва може ли да е свързано с автоматично регулиране заради загряване?
просто нямам време да тествам при каране ...

Потребителски аватар
pe6u

Мнениеот pe6u » чет дек 01, 2016 09:28

Спирай тия тестове. Тия ламби не се държат светнати на място, прегряват.

Потребителски аватар
Pen4

Мнениеот Pen4 » пет дек 02, 2016 00:05

току що се върнах от един сериозен тест. да си призная ... за първи път в живота си карам палава кратка пътечка ала бунарджика в 23 часа зимно време с яка китайска ламба.
благодаря за съвета :handgestures-thumbupright: , ще се самонакажа подобаващо с лигава немска бира :beer:

Върни се в “Хардваре”