"Крива спица-Север" кани!

Карания, бутания, носения... за предпочитане са първите.
... и да не забравим ... ядения, пияния и прочие хубавини.
joropc
Контакти:

"Крива спица-Север" кани!

Мнениеот joropc » чет май 10, 2012 15:24

УваДжаеми Господа...и Дами,

Наближава състезанието по спускане в Троян, което е на 1,2 и 3-ти Юни.Снегът по Балкана е на изчезване..абе, все Убави работи.След известни комуникации с д-р Кибиков и Зорница, решихме, че ще е престъпление да не съчетаем „полезното с приятното”.Та така, решихме да предложим на Уважаемата аудитория следната схема, която с адаша умуваме от миналата година, ама все отлагаме да я оповестим, не ‘щото сме „северни скрипаци”, ами.. и ние не знаем ‘що. :)
Тук е мястото да кажа, че публикуваме това в двата форума(Крива Спица и подфорум Щур Кур), демек сите четящи са поканени:

1-ви Юни, петък-Всички желаЮщи, след приключване на работния ден, лежерно товарят велосипедите по колите и тръгват посока Троян.Ако от Пловдив се тръгне в 17.30, пристигането в Троян ще е към 19.00-19.30 часа.Същото се отнася и за щурите от София.Аз ви чакам на изхода/входа на града, и кат’ се съберем поемаме посока с.Черни Осъм.”Профучаваме” покрай Троянския манастир, подминаваме Черни Осъм и след 5-6 километра достигаме края на асфалта.Тук зарязваме автомобилите, които ще ни трябват чак в неделя по обед.Място за спиране има за всички, а в района не се краде.Сваляме колелетата, слагаме раниците на гръб и поемаме по черен, равен път, посока Зелениковския манастир.По това време има вероятност да почне да се мръква, но това не ни притеснява, предвид близката за вечерта цел.След три четири километра се отделяме от пътя и с псуване започваме да бутаме по много стръмен черен път или пътечка(има два варианта)-около 40-50 минути.След толкова време сме пред портите на манастира.Там ни чака моята осемдесетгодишна баба, изключително колоритна личност, която е и хазяйн на манастирчето.Ето я и баба ми :) :
http://www.svobodata.com/page.php?pid=6106&rid=17
Ето го и манастира:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0% ... 0%B8%D1%80
http://www.bulgarianmonastery.com/bg/ze ... stery.html (сниките са отдясно)
Ето какво предлага манастирчето:
-Място за спане на всички.Не е луксозна работа, но не вярвам и да има очаквания за такава.Кат’ на стара хижа.Одеала и чисти чаршафи ще се намерят.Който не мисли да ги ползва, може да си сложи в раничката чувалчето...легла има достатъчно.
-ГолЕма маса, голЕма камина със скара, голЕма тенджера с безплатна боб чорба-специалитет на баба.Абее..,все големи работи.. :) .Аааа, и сливова ракия ще се намери..вероятно. Стига да не се е развалила... ;)
-Ледена вода да се подмиете
-Уникална обстановка, която може да се оцени само на място.
-Виваком и Мтел имат обхват САМО на едно място в двора на манастира, демек за телефони забравете!!!
-Църква, в която вярващите могат да си запалят свещ. :wavey:
...и още куп други „екстри”
Какво НЕ предлага:
-Ток.Такъв липсва и никога не е имало там.
-Джакузи и сауна
-Интернет :)
-Теляк.Може да се осигури, но само с предварителна заявка.Става въпрос за местната старопланинска мечка, която се навърта в района.
Та така, пристигаме вероятно по тъмно, и се отдаваме на ‘сички благини дето ни предлага мястото

2 Юни, събота-Ставаме, гасим пожарите с ледената вода, хапваме, правим по някой сандвич, оставяме багажите, които не ни трябват за дневното каране и се суркаме по една пътечка, с цел да достигнем вчерашния път, от който се отделихме за да стигнем манастира.Този път обаче, поемаме нагоре, към Балкана.Следват 13-14 километра трошлив път, който на места си е стръмничък, но си е караем на 100%.В един момент той прави обратен завой и буквално ни „удря в челото”.Оттук нагоре някои ще карат, някои ще бутаме :) .Пътят върви на серпентини в гората и доста бързо набира надморска височина.След около един час по него излизаме на откритото било на Стара Планина на около 1450м н.в.Тук вариантите са два.Първият е да подсечем билото и за около 40-50 минути да достигнем хижа Амбарица.Пътеката е обрасла с хвойна и на места се кара, а на места не.Вторият вариант е, след излизането на билото да избутаме велосипедите още към 1.5 километра(около 250 метра денивелация) и да се озовем на премката между връх Голям Купен и връх Амбарица.Купена:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0% ... 0%B5%D0%BD
Връх Амбарица:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0% ... A%D1%85%29
..знам, че повечето от вас са преминали през този връх идвайки от х.Добрила, и слизайки към х.Амбарица.
На премката(чуката) може да оставим колелетата и да „скокнем” до самия Купен(около 1h 30мин).После наобратно пеша до велосипедите, и оттук започва спускането.Газ надолу по „Дълги дял” и след 6-7 минути скоростно и коварно спускане по издълбаната пътека на билото пристигаме на хижа Амбарица.Тук за ядене не се предлага нищо, но обикновено има бира. :eyebrow:
След като „приключим” с хижата, пак тръгваме надолу по пътека, която на места си е таковала мамата, но си е абсолютно караема.И тук имаме опции за избиране, като съответно ще изберем трудния вариант, който буквално ще ни изсипе на мястото, на което са паркирани колите си, демек ВЕЦ Черни Осъм.Оттук обратно нагоре, по позната от вчерашния ден схема, отиваме за втората си нощувка на манастира.Ако през деня сме ходили до Купена, часът, в който ще сме при колите в никакъв случай няма да е ранния следобед, а ще е по-късничко.
На манастира нещата са ясни-вчерашните мероприятия. ;)
Рекапитулацията за деня е около 32-34 километра, с 1500-600 метра денивелация(това е без качването на връх Купена)

3 Юни, неделя-Може да си позволим да се поизлежаваме, а като се „излюпим” ще решим, дали да върнем директно при автомобилите, или на средата на пътя да се отделим по път, който ще се наложи да катерим(къде с каране, къде с бутане) и ще се спуснем до колите по пътека, по която аз не съм минавал от години, но адашът казва, че била идеална. :eyebrow:
След като слезем до колите, товарим велосипедите и газ към Троян.По мои изчисления ще пристигнем точно за края на квалификациите и началото на същинското състезание по спускане.Трасето не е като на Сопот и от мястото, дето ще паркираме(почти в центъра на града), до най-интересния участък(каменната река) са 10-15 минути ходене пеша.
След като иззяпаме състезанието се разделяме със сълзи на очи и кой от дет’ дошъл!

НРАВИТСЯ ?!
Георги Радковски
0896/888 655
gradkovski(маймунка)ibdesign(дот)eu

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Re: "Крива спица-Север" кани!

Мнениеот bikezilla » чет май 10, 2012 15:36

Въйййййййййй! Тури тури, както казва Пенч :) Зарибен!

Потребителски аватар
pe6u

Мнениеот pe6u » чет май 10, 2012 15:37

Oчень нравится, предстоят тежки преговори със семейния съвет. :D

Потребителски аватар
mover

Мнениеот mover » чет май 10, 2012 16:11

баси балканския колорит ... зариби ме от втория ред ...

Офф топик: абе, пичоуе, да вземем да учредим една артистична награда: "Крива перодръжка" или "Крива баданарка" - според лауреата (Антарес, Жоро)
Златко

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » чет май 10, 2012 16:12

Едно въпросТче: Туй много ли ще е брутално за не много напрЪднали? Зорница ще идва ли? (добре де, 2 въпросТчета.. :mrgreen: )

Щото има вероятност и аз да..
..предстоят тежки преговори със семейния съвет. :D

joropc
Контакти:

Мнениеот joropc » чет май 10, 2012 16:16

Едно въпросТче: Туй много ли ще е брутално за не много напрЪднали? Зорница ще идва ли? (добре де, 2 въпросТчета.. :mrgreen: )

Щото има вероятност и аз да..
..предстоят тежки преговори със семейния съвет. :D
Не, трасето не е тежко пък и имаме цял ден.Зорница тоя маршрут миналото лято си го минаваше за закуска..и то няколко пъти.Ясно е, че ще присъства. ;)
Георги Радковски
0896/888 655

Потребителски аватар
outfaced
Контакти:

Мнениеот outfaced » чет май 10, 2012 17:42

малий ... :clap: :dance: :shifty:

Потребителски аватар
kibik

Мнениеот kibik » чет май 10, 2012 21:28

Миряни,
спете спокойно, маршрутъ е с опции за много импровизации :violin: ; за леко и за натоварващо каране и с много красиви гледки.

Дори да вали дъжд, можем да прекараме времето на тежка манастирска софра :geek: :lol: , сигурен съм, че няма да съжалявате.

зима

joropc
Контакти:

Мнениеот joropc » чет май 10, 2012 22:31

....и само да допълня.Ако на мероприятието присъстват и хора, които няма да карат велосипед, през времето на нашето каране, те спокойно могат да си останат на манастира.Повярвайте ми, баба ми е е прекрасна компания и въобще няма да им е скучно. ;)
Единственото нещо, с което не съм съгласен с нея, е, че Кибиков бил мнОО свястно момче, но това са други теми. :D
Георги Радковски
0896/888 655

Потребителски аватар
Vasil Nikolov
Контакти:

Мнениеот Vasil Nikolov » пет май 11, 2012 08:37

И мне нравится!
Браво Жоро , супер маршрут :clap:
Васил Николов 0888290191

Потребителски аватар
tanya

Мнениеот tanya » пет май 11, 2012 09:21

Ех, че готино звучи. Даже за късмет и ще съм в този район тогава. :D
Ама пък другия кофти късмет е, че някои ще си пускат самолети, а други трябва да забавляват дечурлига през това време :cry:
Нищо де, надявам се, че ще има и второ издание .
skype - tanyaht
моя милост

Потребителски аватар
bikezilla
Контакти:

Мнениеот bikezilla » пет май 18, 2012 07:26

Дотук броя 6 човека заявили желание. Кибкофф, няма как 6 човека да влязат в една кола ... освен да готвиш вече бирата ;)

Потребителски аватар
wicked_bro
Контакти:

Мнениеот wicked_bro » пет май 18, 2012 08:05

етва е привилегията даможеш да четеш клубният форум...ми айди и аз

Потребителски аватар
abs
Контакти:

Мнениеот abs » пет май 18, 2012 09:50

Аз и Ванина сме сигурни. Ще има включване и от не'валидите.. още не знам колко точно.. ;]

bio
Контакти:

Мнениеот bio » пет май 18, 2012 09:59

аз също имам мерак да се включа ...
Тодор
АЗ КАРАМ С СТЕПЕНКА !!!

Върни се в “Мероприятия”